Oczyszczanie twarzy

manualne oczyszczanie twarzy - co powinnaś o nim wiedzieć

Manualne oczyszczanie twarzy opiera się na mechanicznym usuwaniu zanieczyszczeń ze skóry czyli zaskórników zamkniętych i otwartych. Jest to jednak zabieg wieloetapowy, momentami nieco nieprzyjemny lub nawet bolesny, w innych chwilach przyjemny i relaksujący. Jego wykonywanie odradzane jest osobom ze skórą silnie wrażliwą i naczynkową, gdyż może spotęgować nieprzyjemne dolegliwości pojawiające się ze strony cery.
W Salonie kosmetologicznym Beaute na warszawskim Ursusie każda klientka w początkowej fazie musi przejść przez etap weryfikacyjny, który specjaliście pozwala na uzyskanie pewności iż nie występują najmniejsze obiekcje, które stanowiłyby przeszkodę, aby dana pacjentka poddała się zabiegowi.
Gdy weryfikacja zostaje zakończona pacjentka układana jest w maksymalnie komfortowej pozycji na specjalnym fotelu kosmetycznym. Przeprowadzany jest dokładny demakijaż skóry twarzy – najpierw za pomocą mleczka usuwa się makijaż, następnie dokładnie oczyszcza skórę i na koniec następuje jej tonizacja i osuszenie. Na tak przygotowaną twarz nakłada się maskę mającą działanie rozpulchniające i ustawia się wapozon. Jest to urządzenie emitujące ciepłą parę wodną, która umożliwia otwarcie porów.

Gdy wykonujemy taki zabieg na twarz na Ursusie pozostajemy pod urządzeniem zgodnie z wszelkimi zasadami od 15 do 30 minut w zależności od rodzaju naszej cery. W tym momencie następuje najmniej przyjemna cześć czyli usuwanie zaskórników. Specjalista może je „wycisnąć” ręcznie - dłonie powinny być w rękawiczkach i owinięte ligniną bądź stosując specjalne narzędzie zwane łyżeczką una. Specjalista z salonu Beaute w Warszawie po zakończeniu i usunięciu wszystkich zanieczyszczeń ze skóry przemywa ją wodą utlenioną. Następnie wykonuje darsonwalizację czyli zabieg opierający się na prądach wysokiej częstotliwości, które powodują efekt dezynfekcji skóry. Kolejnym krokiem może być przeprowadzenie peelingu kawitacyjnego czyli delikatnego oddziaływania na skórę za pomocą ultradźwięków. Teraz należy nałożyć na twarz maskę o działaniu ściągającym – np. glinka, w celu zamknięcia wcześniej otwartych porów.
Gdy maska będzie na skórze już przez odpowiedni czas zostaje zmyta. Na tym etapie można dopełnić zabiegu poprzez rozprowadzenie właściwie dobranych ampułek odżywczych i nałożeniu na nie maski algowej. Po jej zdjęciu nakłada się na twarz krem odpowiednio dobrany do jej rodzaju.
W salonie kosmetycznym Beaute w Warszawie zabieg manualnego oczyszczania twarzy pochłania czas w granicach 1-1,5 godziny. Uzależnione jest to od kilku czynników. Z cała pewnością jednak wybierając się na zabieg na twarz na Ursusie możesz mieć pewność że udajesz się w doświadczone i w pełni profesjonalne ręce, dzięki którym twarz odzyska nowy jaśniejszy wygląd i stanie się znacznie bardziej promienna.
Oczyszczanie skóry jest szczególnie istotnym zabiegiem jeśli posiadamy skórę tłustą lub mieszaną, na której niezwykle łatwo o zaskórniki, pojawiające się jako skutek nadprodukcji łoju. Warto więc w czasie wizyty kwalifikacyjnej opracować z kosmetologiem indywidualny schemat zabiegów, które pozwolą nam na zachowanie zdrowej, promiennej, czystej i witalnej skóry na długie lata.

Top